Rowery miejskie – skąd to powodzenie?

Stylowe rowery holenderskie są ostatnim krzykiem mody. Pojawiają się w ofertach wszystkich producentów i należą do najchętniej kupowanych jednośladów. Czy to dlatego, że przestaliśmy jeździć po lasach i górach – czy może to jedynie kwestia dizajnu, który zdobywa sobie tak wielu zwolenników? Czym dokładnie cechują się rowery miejskie?

Tak zwane holenderki to duże rowery o masywnych ramach i wysoko zamontowanej kierownicy. Są stylizowane na stare jednoślady niczym z powojennych filmów. Są zazwyczaj bogato wyposażone – w kosze, bagażniki, dzwonki itp. Dzięki temu do codziennej jazdy nadają się doskonale i mogą z powodzeniem służyć jako środek transportu. bardzo zdrowy i ekologiczny.

Niestety rowery miejskie podczas jazdy terenowej nie sprawdzą się już najlepiej. Jeździmy na nich w wyprostowanej, mało aerodynamicznej pozycji, która będzie dogodna najwyżej podczas krótkich wycieczek za miasto, jednak nie podczas pokonywania bardziej wymagających odcinków dróg nieutwardzonych. Możesz wyposażyć swój rower miejski w lepsze opony, które poradzą sobie z błotem, jednak nie ma się co łudzić – będzie to ciągle rower miejski i zgodnie z takim przeznaczeniem powinno się go wykorzystywać.

Moda na rowery miejskie jest pozytywnym zjawiskiem, które powinno ucieszyć nie tylko fanów jednośladów. Coraz popularniejsza staje się bowiem jazda na rowerze ogółem i wykorzystywanie jednośladu jako środek transportu do dojazdów do pracy, szkoły czy na zakupy. Bardzo dobrze – bowiem odbywa się to to z korzyścią dla naszego zdrowia i dla środowiska.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s