Rowery dla dzieci – słów kilka

Im wcześniej dziecko zetknie się z rowerem, tym lepiej. I tak będzie przecież musiało posiąść umiejętność jazdy na nim. Do wyboru jest wiele różnych rowerów dziecięcych, które sprawią, że nauka będzie dla malucha przyjemnością. Oferta jest na tyle urozmaicona, że być może nie będziesz wiedział, co wybrać. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu.

Doskonałym rozwiązaniem dla najmłodszych rowerzystów są rowerki biegowe. Jeździ się na nich bez pedałowania, odpychając nogami od ziemi. Technika jazdy jest więc całkiem bezpieczna – a także łatwa do opanowania. Podczas jazdy dziecko wyrabia sobie potrzebne podczas jazdy na jednośladzie umiejętności oraz nawyki, w tym umiejętność utrzymywania równowagi oraz hamowania tylnym hamulcem. Maluch oswaja się z jednośladem. Za jakiś czas łatwiej mu będzie przesiąść się na prawdziwy rower.

Rowerki biegowe to propozycja na początek. A jaki rower wybrać później? Bardzo popularne są rowery dziecięce trójkołowe. Być może jednak dziecko od razu przesiądzie się na jednoślad z doczepianymi kółeczkami czy kijem do prowadzenia. Rowery trójkołowe są bezpieczne i gwarantują maluchom doskonałą zabawę. Najczęściej są bardzo kolorowe i bogato wyposażone w trąbki, dzwoneczki, pojemniki itp. Nie sprawdzą się jednak podczas prawdziwych wycieczek i nie pozwolą rozwinąć większych prędkości. Dziecko nie nauczy się też utrzymywać równowagi, co jest podstawą opanowania umiejętności jazdy na jednośladzie.

Prędzej czy później przyjdzie więc czas na rower z dwoma kołami. Przydadzą się wtedy wspomagacze w postaci wspomnianych kółeczek. Przy kupowaniu roweru dla dziecka weź pod uwagę jakość jego wykonania oraz to, czy zwyczajnie przypadnie on do gustu maluchowi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s