Czy warto brać rower na raty?

Nowy, piękny rower z górnej półki – oczywiście firmowy – to marzenie wielu z nas. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na to, by je spełnić. Brak gotówki skłania nas często do dokonywania skromniejszych wyborów. Z cięciami kosztów nie należy jednak zbytnio przesadzać, jeśli chcemy, aby rower posłużył nam dłużej. Jedną z możliwości, gdy chcemy kupić lepszy sprzęt, jest wzięcie go na raty.

Dziś wszystko można wziąć na kredyt. Wszystko – ale rower na raty? Zwykle myślimy o nich raczej w przypadku sprzętu AGD czy RTV. Warto jednak wiedzieć, że również sklepy sportowe wprowadzają ostatnio systemy ratalne, dzięki którym możemy dokonać zakupu z odroczoną, rozłożoną na transze płatnością.

Z takiej opcji warto skorzystać, gdy zależy Ci na lepszym sprzęcie, ale nie możesz kupić go od ręki. Przy większych kwotach nawet pokrycie oprocentowania może być opłacalne. Przy mniejszych sumach lepiej i wygodniej będzie wyłożyć jednak całą sumę od razu.

Kupując lepszy rower na raty, sprawdź oferty kilku sklepów. Być może znajdziesz taką, w której kredyt nie jest obciążony oprocentowaniem, albo jest ono małe. Właściciele sklepów decydują się na udzielanie takich pożyczek, by zachęcić klientów do dokonywania zakupów. Lepszy odroczony dochód, niż żaden. Z takiej okazji z cala pewnością warto skorzystać, gdyż jest to oczywiste pójście na rękę. W przypadku rat oprocentowanych zawsze zastanów się czy będą one korzystne.

Biorąc rower w ratach, możesz pozwolić sobie na lepszy sprzęt. Spełnisz swoją zachciankę, marzenie – ale to nie wszystko. Przede wszystkim uchronisz się przed sprzętem miernej jakości, którego naprawy lub wymiana na inny z pewnością nie będą opłacalne.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s