Kaski rowerowe dla dzieci od A do Z

Małe dziecko na rowerze jest jeszcze bardziej narażone na uraz głowy niż osoba dorosła. Po pierwsze z tego powodu, że jego czaszka nie jest w pełni ukształtowana, po drugie ponieważ posiada mniejsze umiejętności, jeśli chodzi o jazdę, po trzecie wreszcie dlatego, że ma większą skłonność do szaleństw i zabawy, która czasem bywa niestety lekkomyślna. To dlatego trzeba za wszelką cenę dopilnować, by nasz mały rowerzysta nosił kask – i aby był on właściwie dobrany.

Kaski powinniśmy nosić wszyscy. Wyposażanie w nie maluchów to już wręcz obowiązek. Jak jednak nakłonić dziecko do czegoś, co sami robimy niechętnie? Przecież kask jest niewygodny, powoduje pocenie i śmiesznie się w nim wygląda – myśli pewnie wielu z nas. Owszem, tak bywa- ale tylko kiedy nieodpowiednio go dopasujemy.

Jeśli chcemy, by maluchy ich używały, kaski rowerowe dla dzieci muszą przede wszystkim być dobrze dobrane – tak pod względem rodzaju, rozmiaru, jak i pod względem wyglądu. Chodzi przecież o to, by młody rowerzysta chętnie korzystał ze swojego akcesorium – a nie o to, by ściągał kask przy każdej możliwej okazji.

W pierwszej kolejności wybieramy model. Najlepiej wybierać kaski rowerowe dla dzieci, które są lekkie. Powinny tez posiadać dużo otworów wentylacyjnych, tak by nie było w nich za gorąco i aby głowa się nadmiernie nie pociła. Zwróćmy też uwagę na zapięcie i wnętrze. Wszystko powinno być miękko, starannie wykończone, aby nic nie uciskało i nie drapało malucha. Dobrze jeśli wewnętrzna wkładka będzie na rzep i będzie się ja dało wyciągnąć w celu łatwego wyczyszczenia.

W drugiej kolejności dopasuj rozmiar. Kask musi pewnie trzymać się na malej główce, tak by podczas upadku nie przemieścił się ani nie spadł. Nie może być jednak za mały – z oczywistych przyczyn.

Po trzecie wreszcie, zapytaj młodego kolarza, czy kask odpowiada mu wizualnie. Jeśli będzie powodem do wstydu, dziecko z całą pewnością nie będzie chciało go nosić i szybko rzuci go w kąt. W sklepach dostępne są kaski rowerowe dla dzieci w ładnych kolorach, ozdabiane postaciami z bajek i obrazkami, które nam wydają się nieważne, zaś dla dziecka mogą być niezwykle istotną cechą kupowanego akcesorium.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s