Rower jako codzienny środek transportu

Wielu z nas lubi jeździć na rowerze nie tylko “od święta” – po lesie czy parku. Coraz częściej wybieramy rower jako ekologiczny i tani środek codziennego podróżowania do pracy, na zakupy i wszędzie tam, gdzie większość ciągle jeździ samochodem. Jaki rower będzie najlepszy do takich celów?

Wyobraźmy sobie, o ile łatwiej żyłoby się w mieście, gdyby większość z nas – przynajmniej w te cieplejsze miesiące – zrezygnowała z samochodów na rzecz rowerów. Nie byłoby to wszak duże wyrzeczenie. Rowerem podróżuje się szybko i wygodnie – a im mniej samochodów wkoło, tym lepiej. Może władze miejskie, widząc przybywającą ilość jednośladów, zaczęłyby przystosowywać miejską infrastrukturę do potrzeb rowerzystów i rozbudowywać sieci ścieżek rowerowych?

Jak do tej pory, są to tylko marzenia miłośników dwóch kółek. W ostatnich latach z radością można jednak zauważyć wzrost zainteresowania zdrowym trybem życia, a co za tym idzie, również poruszania się właśnie na rowerze. Ów środek transportu wybierają szczególnie ludzie młodzi.

Do codziennej jazdy po asfalcie doskonale nadają się rowery miejskie. Są one wygodne, umożliwiają transport bagażu, są wyposażone w kosze, pojemniki itd. Do tego są bardzo… modne. I stylowe! Być może dlatego przybywa osób, które chcą nimi jeździć. Rowery miejskie umożliwiają podróżowanie w komfortowej, wyprostowanej pozycji, ponieważ mają wysoko zamontowaną kierownicę. Typowe pojazdy do poruszania się po mieście!

Rowerzysto, jeśli tego nie zrobiłeś, zrób to teraz. Pomyśl o używaniu jednośladu jako środka transportu. Zastępuj nim samochód. Wystarczy pokonać lenistwo, a szybko wejdzie to w nawyk.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s