Jak zamontować licznik rowerowy bezprzewodowy?

licznikLiczniki rowerowe dzielą się na przewodowe i bezprzewodowe. Montaż obu typów jest szybki i niezbyt skomplikowany, trzeba jednak wiedzieć, jak go przeprowadzić. Zacznijmy od tego, co łatwiejsze i co zajmuje mniej czasu, czyli od licznika bezprzewodowego.

Jak zatem montować liczniki rowerowe bezprzewodowe?

Najpierw zakładamy podstawkę na kierownicę lub na wspornik kierownicy. Jeśli chcemy mieć licznik na mostku, powinniśmy przed zakupem sprawdzić, czy producent umożliwił taką opcję. Podstawkę można przymocować gumką dołączaną przez producenta. Liczniki Sigma mają jeszcze możliwość użycia opasek zaciskowych. Podstawkę warto założyć blisko dłoni, żeby podczas jazdy łatwo było sięgać do przycisków .

Teraz wkładamy licznik do podstawki i przychodzi czas na puszczenie przewodu od czujnika. Można robić to na wiele sposobów, lecz najlepiej jest okręcić go wokół przewodu hamulcowego stąd opuścić na widelec/amortyzator. Tu można zdać się na wyczucie i później dodawać bądź odejmować okręcenia, w zależności od długości przewodu.

Czujnik od licznika zakładamy na dowolnej wysokości, nie ma to żadnego znaczenia dla pomiaru i możemy zamontować go, gdzie chcemy. Teraz zakładamy magnes na szprychę i ustawiamy go w taki sposób, żaby odległość między nim a czujnikiem nie przekraczała pięciu milimetrów. Na koniec pamiętamy, że trzeba zaprogramować obwód koła, tak żeby pokazywał odpowiednie wartości. Brzmi skomplikowanie? W rzeczywistości to parę minut. Liczniki rowerowe bezprzewodowe są szybsze w montażu od przewodowych, a i te nie są specjalnie trudne do zalożenia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s