Ubezpieczenie od kradzieży roweru – czy warto?

Przy zakupie roweru coraz częściej spotkać się można z ofertą wykupienia odszkodowania od kradzieży. Czy naprawdę nie będziemy musieli więcej martwić się, zostawiając pojazd na stojaku pod sklepem? Brzmi bardzo zachęcająco. Znając życie, gdzieś jednak musi być haczyk…

Postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się kilku tego typu ofertom. Na rynku nie ma wcale wielu firm oferujących podobne ubezpieczenie. Jedną z nich jest Warta. Rower ubezpieczyć możemy jednak wyłącznie jako element mienia domowego. Wypłatę odszkodowania otrzymamy tylko w przypadku kradzieży jednośladu np. z piwnicy. Jeśli zniknie on ze stojaka rowerowego – nie dostaniemy ani grosza. PZU oferuje ubezpieczenie w wypadku kradzieży z bezpośrednią groźbą użycia siły fizycznej bądź z jej użyciem. Jeśli nie będziemy mieli dowodu, że doszło do podobnej sytuacji, również nie otrzymamy wypłaty w związku z kradzieżą.

Przy zakupie roweru w niektórych sieciach możemy wykupić ubezpieczenie z Link 4. Wypłatę mamy otrzymać rzekomo zawsze w przypadku kradzieży jednośladu i jej wysokość ma wynosić do 100% wartości utraconego mienia. Wystarczy jednak przeczytać umowę, co zajmuje nie więcej niż 10 minut, by dowiedzieć się, że zwrot kosztów w przypadku zwykłej kradzieży wynosi 20% ceny jednośladu. Obiecywane na początku 100% otrzymamy tylko w wypadku potwierdzonej kradzieży z włamaniem.

Czy zatem warto płacić za ubezpieczenie? To już pozostawiamy decyzji każdego z was, uzależnionej od konkretnej sytuacji. Jeżeli jednak świadomie rezygnujemy z ubezpieczenia to warto przynajmniej zaopatrzyć się w profesjonalne zapięcie rowerowe, które może skutecznie odstraszyć złodzieja (http://www.bikesalon.pl/zapiecia)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s