Gdzie kupować rowery? Sklep online

Gdy przystępujemy do wyboru roweru, najpierw musimy wybrać kilka sklepów, które odwiedzimy. Coraz częściej ceny i asortyment decydują o tym, że są to sklepy internetowe, a nie tradycyjne, stacjonarne. Wielu z nas ciągle ma jednak jeszcze obiekcje. Czy aby zakupu tak poważnego, jak zakupu roweru, warto dokonywać online?

Jeśli chodzi o rowery, sklep online nie jest wcale złym wyborem – wręcz przeciwnie. Ceny są faktycznie niższe, ponieważ sprzedawcy nie muszą pokrywać kosztów związanych z prowadzeniem stacjonarnego punktu. Nie zapłacisz zatem za możliwość zobaczenia roweru na żywo. Niestety – nie będziesz jej więc miał. Zakupów rowerowych drogą internetową powinieneś zatem dokonywać, pamiętając o kilku zasadach.

  1. Rower to większa i do tego delikatna przesyłka. Wybierz więc opcję ubezpieczonej paczki, tak by ewentualne koszta zniszczenia pokrywała firma dostawcza. Najlepiej zdecydować się na opcję dostawy z otwarciem i sprawdzeniem przesyłki przy doręczycielu.
  2. Nie kupuj roweru w pierwszym lepszym sklepie. Również w tej branży zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy. Rozważnie wybierz sprzedającego, poczytaj na jego temat opinie i komentarze (w przypadku serwisu aukcyjnego).
  3. Kwestia ceny jest istotna. Nie wybieraj jednak najtańszych ofert. Zbyt zaniżona cena powinna wzbudzić Twoje wątpliwości. Dokładnie porównaj oferty kilku sprzedawców i wybierz tę korzystną, lecz przy tym również wiarygodną.
  4. Jeśli kupujesz nowy rower, zwróć uwagę, czy sprzęt jest objęty gwarancją.
  5. Jeśli masz wybrany model, zawsze najpierw obejrzyj go na żywo. Przymierz się do roweru, sprawdź, czy Ci pasuje i czy prezentuje się tak dobrze, jak na zdjęciach i w opisach.

Jeśli zachowasz wystarczającą ostrożność, zakupy internetowe powinny być udane. Nigdy nie masz oczywiście pewności, jednak przecież kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s