Złodzieju strzeż się! – czyli jak zabezpieczyć rower…

lock-1108549_1920Wielu rowerzystów nie zwraca szczególnie uwagi na zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Warto jednak zwrócić baczniejszą uwagę, na akcesoria rowerowe służące do ochrony przed złodziejami – a tych, którzy bogacą się na kradzionych rowerach jest niemało.

Podstawowym błędem wielu rowerzystów jest myślenie, że tania linka z hipermarketu zabezpieczy rower – szczególnie taki, który jest więcej wart. Droższy rower, a słabo zabezpieczony jest prawdziwą gratką dla złodzieja – kradnący nie narobi się, a zarobi. Z takimi linkami bardzo łatwo można rozprawić się, na przykład za pomocą nożyka.

Prawdą jest, że nie można mieć 100% pewności, że choćby najdroższe i najlepsze zabezpieczenia uchronią twój rower. Jednak porządne akcesoria rowerowe mogą zniechęcić do kradzieży – być może złodziej umiałby pokonać takie zabezpieczenia, ale jest to o wiele bardziej niebezpieczne, ponieważ trwa o wiele dłużej i złodziej mógłby zostać nakryty.

Każdy ceniący się rowerzysta powinien mieć założoną mocną i wytrzymałą blokadę mechaniczną. Im mocniejsza i wytrzymała – tym większą mamy pewność, że nikt nie dobierze się do naszego roweru. Złodziej potrzebowałby naprawdę dużo siły, by przełamać takie zabezpieczenie. W większości przypadków raczej się zniechęci i odejdzie poszukać łatwiejszych łupów.

Mówi się, że na dobre zabezpieczenie należy wydać 10% wartości roweru. Niektórzy uważają, że to dużo. Ja jednak jestem zdania, że skoro kupiłam rower za 2000 zł, to mogę wydać jeszcze 200 zł, by móc cieszyć się moim nowym rowerem przez długie lata.

Warto dbać o swoje sprzęty i odpowiednio zabezpieczyć rower niż potem płakać nad rozlanym mlekiem. Po kradzieży możesz szukać pomocy u Policji, jednak raczej rzadko udaje się odzyskać skradzione sprzęty. Dlatego lepiej zadbać o rower już dziś, niż potem żałować straty.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s