Wygodny i funkcjonalny plecak rowerowy?

Niezależnie od tego czy jedziemy do pracy, czy też na krótszą lub dłuższą wycieczkę, praktycznie zawsze musimy zabrać ze sobą parę rzeczy. Biorąc pod uwagę charakter jazdy na rowerze, naturalnym sposobem na przechowanie wszystkich potrzebnych drobiazgów staje się plecak. Można oczywiście korzystać ze starego plecaka szkolnego, ale dla osób ceniących komfort lepszym rozwiązaniem będzie kupno plecaka rowerowego.

Dobry plecak rowerowy wyróżnia kilka cech. Do ich atutów należy: pojemność, dopasowanie do kształtu sylwetki, wygoda i niezwykła wytrzymałość. Oczywiście zanim zdecydujemy się na konkretny typ musimy zastanowić się nad tym, jakie są nasze preferencje. Warto zrobić mały rachunek sumienia i rozważyć choćby jakiej wielkości egzemplarza potrzebujemy. Wbrew pozorom nie jest tak, że im więcej tym lepiej, ponieważ duży plecak może być uciążliwy i… niepotrzebny, a zbyt mały może okazć się niepraktyczny. Po określeniu potrzebnego nam rozmiaru przyjrzyjmy się plecakom zaopatrzonym w bukłaki. Plecak rowerowy o małych gabarytach wyposażony w bukłak 1,5-2l staje się powoli dobrym standardem. Może się wydawać, że więcej równa się lepiej, jednak wiąże się to z większym obciążeniem pleców.

Różnice w rozwiązaniach wykorzystanych w plecakach przeznaczonych do jazdy na rowerze może zaskakiwać. Sposób zapięcia, wentylacja, różny układ kieszonek – te wszystkie detale za każdym razem składają się na inną całość. Jak zawsze podstawą jest wybranie modelu wygodnego i pasującego do sylwetki.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s