Rowery Orbea – hiszpańska tradycja i temperament

orbea logoNa rynku rowerowym funkcjonuje wiele różnych marek zajmujących się produkcją czy dystrybucją sprzętu, jedne mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i tradycją, inne innowacyjnym i przebojowym podejściem do konstrukcji jednośladów.

Jedną z marek, które doskonale łączą te dwa światy, oferując rowerzystom zarówno wysokiej jakości produkcję rowerów, popartą wieloletnią praktyką z ciągłym dążeniem do doskonałości i wykorzystujących innowacyjne zdobycze technologiczne jest hiszpańska firma Orbea.

rowery orbea

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1840 roku w hiszpańskiej miejscowości Mallobia, początkowo zajmując się produkcją broni palnej, głównie rewolwerów. Profil działalności firmy zmienił się dopiero w latach 30-tych XX wieku, kiedy fabryka Orbea rozpoczęła pracę nad produkcją rowerów. Obecnie Orbea jest częścią korporacji Mondragon, która od wielu lat znajduje się w pierwszej dziesiątce najbardziej dochodowych firm w Hiszpanii. Popularność i renoma marki przejawia się rozlokowaniem fabryk produkcyjnych w wielu krajach na świecie, w tym w jednej z największych fabryk w Chinach, dzięki czemu możliwe jest testowanie rowerów w naturalnym środowisku ich użytkowania. Fabryka w Państwie Środka ma również tą zaletę, że jest blisko największego rynku rowerowego na świecie, bowiem to właśnie w Chinach jest najwięcej jednośladów.

W ofercie marki Orbea oprócz rowerów znaleźć można również atestowane kaski oraz wysokiej klasy ramy do rowerów górskich, miejskich, szosowych czy trekkingowych oraz rowerów dziecięcych. Wszystkie rowery Orbea opuszczające fabrykę cechuje wyjątkowo wysoka jakość wykonania, co możliwe jest do osiągnięcia dzięki wykorzystywaniu najlepszych dostępnych materiałów do produkcji. Do produkcji ram najczęściej wykorzystywane jest lekkie włókno węglowe oraz aluminium. Orbea nie produkuje podzespołów rowerowych, jednak do swoich jednośladów montuje tylko te najlepszej jakości, popularnych marek, takich jak: Shimano czy Alloy. Wszystko w rowerach Orbea ma swoje miejsce i przeznaczenie, dlatego nawet linki hamulcowe zostały wpuszczone wewnątrz ramy, by podnieść funkcjonalność, aerodynamikę i atrakcyjność wizualną roweru.

rower orbea dziecięcy

Rowery Orbea posiadają specjalnie zaprojektowane ramy, tworzone na podstawie praw i uwarunkowań aerodynamiki. Posiadają opływowy kształt, taperowane rury sterowe oraz zintegrowany system napędowy, co przekłada się na konstrukcję roweru, zachowującego idealną równowagę między wytrzymałością, stabilnością i ergonomią jazdy, nawet podczas wzmożonej eksploatacji w warunkach terenowych.

 

Bogaty wybór rowerów marki Orbea znajdziecie na stronie: http://www.bikesalon.pl/orbea

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s