Rowery Merida – Jakość nie zna granic

Pośród wielu firm w branży rowerowej, jedną z popularniejszych i najbardziej docenianych na świecie jest m.in. firma Merida Industry Co., Ltd (MIC) – lub zwyczajnie nazywana Merida.

merida logo

Marka powstała na Tajwanie w 1972 roku, założona przez Ike DH Tsenga. W początkowej fazie rozwoju, Merida produkowała rowery sprzedawane głównie na rynku japońskim. Później ekspansja marki objęła także Stany zjednoczone, a w 1985 roku także Europę. W tym samym roku Merida rozpoczęła także swoje badania z wykorzystaniem i adaptacją aluminium do produkcji ram rowerowych. W latach 1992 firma wprowadziła do produkcji profesjonalne ramy rowerowe z włókien węglowych wykorzystywane w rowerach kolarzy ściągających się na rowerach Merida w najbardziej prestiżowych zawodach na całym świecie.

W roku 2007 firma Merida wyceniana była na ok 185 milionów dolarów, plasując ją na 15 miejscu wśród wszystkich firma zlokalizowanych na Tajwanie.

Obecnie Merida produkuje ponad 3 miliony rowerów rocznie w swoich fabrykach, dystrybuując rowery do 77 krajów na świecie. W produkcję jednośladów zaangażowani są najlepsi specjaliści z wielu dziedzin badawczo-rozwojowych: inżynierowie, naukowcy, projektanci, którzy sprawiają, że rowerów z logiem Merida nie sposób jest pomylić z żadnymi innymi jednośladami na rynku. Serce każdego roweru stanowi jego rama, za produkcją której stoi cały sztab osób i nowoczesnych technologii, pilnując by jej geometria, waga, kształt i inne aspekty sprawiały przyjemność podczas jazy. Rowery Merida przechodzą także rygorystyczne i precyzyjne kontrole zanim trafią na rynek, dlatego marka jest tak dobrze odbierana przez rowerzystów zarówno tych początkujących jak i doświadczonych.

rowery merida warszawa

Innowacje i technologie Meridy napędzają również profesjonalne teamy kolarskie, startujące w prestiżowych imprezach sportowych. Multivan Merida Biking Team czy Lampre-Merida to drużyny, wśród których znajdziemy wielokrotnych mistrzów olimpijskich, zdobywców pucharu świata i Europy. W drużynie Meridy znajdziemy także akcent polski w postaci kolarza Przemysława Niemca. Poza profesjonalistami Merida wspiera również najmłodsze talenty, przykładając się do wychowywania przyszłych pokoleń mistrzów kolarskich. Jednym z takich przedsięwzięć jest Cykloklasa Merida, skierowana do młodych rowerzystów w szkołach podstawowych.

Decydując się na zakup jednośladu warto zatem zapoznać się z ofertą tego producenta, albowiem doświadczenie i pasja jaką wkłada on od lat w produkcję każdego roweru może doskonale podsumować tylko motto Meridy: „Jakość nie zna granic”.

Jeżeli szukasz rowerów Merida w Warszawie to zapraszamy pod adres: http://www.bikesalon.pl/merida

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s