Koszulki rowerowe

Koszulki roweroweOdpowiedni dobór garderoby rowerowej to sprawa bardzo indywidualna, na którą wpływ ma wiele różnych czynników. Od ilości przejechanych kilometrów, rosnących potrzeb, upodobań co do stylu, kroju, a nawet kolorystyki czy w końcu preferencji termicznych, do wyboru koszulki rowerowej warto podchodzić z odpowiednią dozą cierpliwości, by wybrać odpowiedni dla nas model.

Koszulki rowerowe często kojarzą się nam z obcisłym krojem i krzykliwym wzornictwem, znanym nam np. z relacji z Tour de France czy Tour de Pologne, gdzie dziesiątki zawodowych kolarzy ubranych jest w te charakterystyczne koszulki. Krój typowej koszulki rowerowej zawsze będzie poprowadzony tak, by materiał odpowiednio układał się i przylegał do ciała, jednak co do kolorystyki, dziś na rynku bez problemu znajdziemy koszulki rowerowe z krzykliwym jak i bardzo stonowanym wzornictwem.

koszulka rowerowa

Warto pamiętać, że koszulki rowerowe poza swoim wyglądem, mają do spełnienia jeszcze bardzo określoną rolę, czyli zapewnić rowerzyście komfort cieplny oraz błyskawicznie odprowadzać nadmiar wilgoci naszego organizmu podczas jazdy. Z tego względu, bardzo często do ich produkcji wykorzystywana jest mieszanka poliamidu z domieszką poliestru. Uzyskany dzięki temu materiał posiada świetne właściwości w odprowadzaniu potu, jest bardzo elastyczny i nie nasiąka wilgocią, dzięki czemu pozostaje dłużej świeży, nie wydzielając nieprzyjemnego zapachu. Charakterystyczne dla koszulek rowerowych jest zamek osadzony przy kołnierzyku lub na całej długości koszulki, dzięki czemu można łatwo regulować dopływ powietrza do skóry podczas jazdy.

Inną charakterystyczną cechą koszulek na rower jest przedłużenie ich kroju na plecach, który dostosowany jest do pochylonej sylwetki w czasie jazdy na rowerze. Dodatkowo na plecach często umieszczone są trzy funkcjonalne kieszenie, w których możemy przewozić klucze, telefon czy lekką przekąskę, którą możemy mieć zawsze pod ręką, bez konieczności zatrzymywania się. Równie istotnym elementem koszulek rowerowych są elementy odblaskowe wszyte w materiał zarówno z przodu, jak i z tyłu, dzięki czemu będziemy dużo lepiej widoczni na drodze z dużej odległości.

koszulka rowerowa

Do decyzji o zakupie koszulki rowerowej trzeba dojść samodzielnie i powinna ona wynikać z naszej potrzeby, jednak nie każdemu taki rodzaj garderoby będzie odpowiadał, dlatego alternatywą dla niej może być w zasadzie każda koszulka termoaktywna, która zapewni nam prawidłowy poziom ciepła, odprowadzanie potu i cyrkulację powietrza. Z pewnością nie zalecamy wykorzystywać koszulek bawełnianych, bowiem nasiąkają one wilgocią, stając się cięższe i szybko tracą świeżość. Przy wyborze innej koszulki niż dedykowana koszulka rowerowa, którą będziemy zakładać na przejażdżki, można również poszukać takich modeli, które charakteryzować będą się nieco grubszym materiałem z przodu, chroniącym przed wiatrem, oraz cieńszym materiałem na plecach, dzięki czemu pozwolimy skórze oddychać. Dobrze sprawdzają się koszulki z wszytymi panelami z siateczki, dzięki którym odbywa się lepsza wentylacja i przepływ powietrza.

Szukasz koszulki rowerowej? Sprawdź tutaj: http://www.bikesalon.pl/koszulki-rowerowe

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s